İVRİNDİ'DE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE SÜRÜYOR

İvrindi’de 160 bin adet maske üretildi ve Öncelikle İvrindi’nin Maske ihtiyacı Karşılanmış oldu.

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ilçesinde koronavirüsle mücadelenin sürdüğünü belirtti ve gündeme ilişkin dezenfekte çalışmalarıyla birlikte maske üretimi, rutin belediye hizmetleri gibi çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, “Korona ile ilgili önlemler ilçemizde devam ediyor. Küresel pandemi ile mücadele ediliyor. Bizlerde kendi ilçemizde bu mücadeleyi veriyoruz. İlaçlama konusunda ilçemizde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdik ”dedi. Başkan Cengiz, Problem görülen ve görülebilecek mekanlarda ilaçlamaların devam edeceğini belirtti.

“Öncelikle İlçemizin Maske İhtiyacını Karşıladık”

Maske konusunda da Büyükşehir Belediyesinin desteğini aldıklarını ifade eden Başkan Cengiz, ilçe merkezinde bulunan (BALMEK) Balıkesir Meslek Edindirme Kurslarında 100 kadının maske dikerek ilçedeki maske ihtiyacını karşıladığını söyledi. Başkan Cengiz, “İvrindi Balmek’te bugüne dek 160 bin adet maske üretildi ve öncelikli olarak ilçemizdeki ihtiyacı giderdik. Daha sonrada resmi ve özelden gelen talepleri karşıladık ”dedi.

“İşyerleri ve Camilerde Dezenfekte Çalışması Yaptık”

İlçelerde yürütülen dezenfekte çalışmaları ivedi bir şekilde sürdürülüyor. İvrindi’de yapılan ilaçlamaya dair İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, “ ilaçlama konusunda ki gayretimiz hala devam ediyor. Camilerimizde dezenfekte çalışmaları sürüyor ve aynı zamanda 11 Mayıs itibarı ile hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförlerin işyerlerinde ilaçlamalar yapıldı” dedi.

“Belediye Hizmetleri Durmadı”

Gündem Koronavirüs ancak biz Belediye olarak yaptığımız çalışmaları da durdurmadık diyen Başkan Cengiz, “ İlçemizde güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Gündeme ilişkin özel günler oluyor. Örneğin Anneler Günü gibi gereklilikleri yerine getiriyoruz. Şehit ailelerimizi yalnız bırakmıyoruz. Sorumluluk alanımızdaki her konuda biz oradayız ve çalışıyoruz. Çok daha güzel işler yapacağız” şeklinde konuştu. Haber Semra Aman Akyürek

Kategorideki Diğer Başlıklar

BAŞKAN CENGİZ’DEN MAHALLE ZİYARETİ
İVRİNDİ MODERN DEVLET HASTANESİNE KAVUŞUYOR
İVRİNDİ BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜREL MİRASA ÖNEMLİ KATKI
İVRİNDİ BELEDİYESİ'NDEN KÜLTÜREL MİRASA ÖNEMLİ KATKI
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIZ
ALKIŞLAR İVRİNDİ BELEDİYESİNE
İVRİNDİ CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADI
İVRİNDİ DE FARKLI YERLERE DEZENFEKTE NOKTALARI OLUŞTURULDU
İVRİNDİ'DE VEFA VAR
İVRİNDİ BELEDİYE MECLİSİ İDLİB ŞEHİTLERİNİ ANDI