ALKIŞLAR İVRİNDİ BELEDİYESİNE

         ALKIŞLAR İVRİNDİ BELEDİYESİNE

 

İvrindi Belediyesi örnek çalışmalarına bir yenisini daha ekleyip, belediyecilik faaliyetlerinde farklılığını gene gösterdi.

Yusuf Cengiz’in Belediye Başkanlığını yürüttüğü İvrindi’de halka hizmet parolası tam anlamı ile ilçede bağdaşlaştı.

 Tüm dünyayı etkisine alan ve ülkemizde de mücadelesi sürdürülen koronavirüs salgınını önlemek için tüm Büyükşehirler, İller, İlçeler yoğun bir mücadele veriyor. İvrindi ise bu konuda yürüttüğü titiz çalışma ile resmen diğer ilçelere örnek olma niteliği taşıyor.Koronavirüs salgınına karşı diğer ilçeler gibi mücadelesini sürdüren İvrindi Belediyesi Maske Üretimi konusunda önü çekmesi ile bilinirken şimdi de ürettiği maskeleri kapı kapı dolaşarak hemşehrilerine dağıtıyor.

Birlik beraberlik içerisinde ve Koordineli bir şekilde çalışarak tedbirlerimizi alıyoruz.

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “ Ülkemiz olarak çok zor süreçten geçtiğimiz aşikar. Bu süreç sadece idarecilerin, amirlerin, yöneticilerin, muhtarlarımızın aldığı önlemler ile başarılabilecek bir durum değil. Ama bizlerin öncülüğünde tüm mahalle muhtarlarımız ile ortak akıl ile hareket ederek yapılabilecekleri, alınabilecek önlemleri konuşuyor, konuştuklarımızı faaliyete geçiriyoruz. Dezenfekte çalışmalarımız mahallelerimizde tüm hızı ile sürüyor. Kırsal da dahil toplam da 69 mahallemizi en az 3 sefer dezenfekte ettik etmeye de devam edeceğiz. Bununla birlikte oluşturmuş olduğumuz Vefa Sosyal Destek Ekibimiz de sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İlçe olarak farklıyız diyoruz çünkü bu günlerde halkımızın sağlık kuruluşlarının taleplerini karşılamak için maske üretimi gerçekleştiren ilk ilçeyiz.Maharetli Eller Yaşam Merkezimizde Şu ana kadar 30 bin maske üretimi gerçekleştirdik, ve de üretmeye de devam ediyoruz. Şu an 50’nin üzerinde bayan evlerinde seri üretim gerçekleştiriyor Ürettiğimiz Maskeleri mahalle muhtarlarımız aracılığı ile mahalle halkımıza gönderiyoruz. İlçemiz Sağlık çalışanlarına, Eczanelere her gün maske temini gerçekleştiriyoruz. Toplu taşımayı kullanacak olan vatandaşlarımız ve bununla birlikte işi olup çarşıya gelen vatandaşlarımız Belediyemizden maske temin edebiliyorlar. Yani kısacası ilçemizde maske temini konusunda sıkıntı yaşamıyor ve halkımıza yaşatmıyoruz.

Kapı Kapı Dolaşarak Maske Dağıtıyoruz

Geçirdiğimiz süreç zorlu bir süreç diyen Başkan Cengiz “ Biz bu süreçte çok güzel birliktelik yakaladık ve birlik beraberlik duygusuyla koronavirüse karşı mücadele ediyoruz. Maske almadım diyen hemşerilerimiz kalmasın diye ilçe merkezimizde  Belediye Personelimiz, Vefa Sosyal Destek Ekibimiz, Ak Parti teşkilatımız ve mahalle muhtarlarımız ile birlikte kapı kapı dolaşarak gece geç saatlere kadar maske dağıtımı gerçekleştirdik. İlk ilçe merkezimizde yaptık bunu ve ekibimizi büyüterek kırsal mahallelerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Ama inşallah buna gerek kalmadan bu salgın en yakın sürede atlatılır ve eski güzel ve neşeli günlerimize geri döneriz. Bunun için yapmamız gerekenler basit. Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamak, çıkacaksak da sosyal mesafeye dikkat ederek hareket etmek.” Dedi.

Kategorideki Diğer Başlıklar

BAŞKAN CENGİZ’DEN MAHALLE ZİYARETİ
İVRİNDİ MODERN DEVLET HASTANESİNE KAVUŞUYOR
İVRİNDİ'DE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE SÜRÜYOR
İVRİNDİ BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜREL MİRASA ÖNEMLİ KATKI
İVRİNDİ BELEDİYESİ'NDEN KÜLTÜREL MİRASA ÖNEMLİ KATKI
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNNETTARIZ
İVRİNDİ CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADI
İVRİNDİ DE FARKLI YERLERE DEZENFEKTE NOKTALARI OLUŞTURULDU
İVRİNDİ'DE VEFA VAR
İVRİNDİ BELEDİYE MECLİSİ İDLİB ŞEHİTLERİNİ ANDI