Cuma günü İvrindi ilçesi sürpriz bir ismi ağırladı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Ailesi ile birlikte Körfez bölgesine giderken İvrindi Çerkez Camii’nde Cuma namazı kıldı.

Daha sonra ilçe merkezine davet edilen Meclis Başkanı Şentop Atatürk Meydanı’nda ilçe protokolü ve vatandaşlar ile bir araya gelerek sohbet etti.

Akabinde Belediye Başkanı Yusuf Cengiz’in daveti üzerine makamda ziyarette bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop,  ikramlar ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ilçeden ayrıldı.

YÖRESEL HALI HEDİYE EDİLDİ

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u makamında ağırlayan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ile Ak Parti İlçe Başkanı Muharrem Akçal ve beraberindeki ilçe yönetimi tarafından Meclis Başkanı Şentop’a İvrindi yöresine has el emeği göz nuru halı hediye edildi.

BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL VE ANLAMLI BİR GÜN OLDU

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un ziyaretinin aniden geliştiğini ifade eden Başkan Cengiz “ Cuma günümüzü süsleyen, güzelleştiren ve unutamayacağımız sürpriz bir ziyaret gerçekleşti ilçemize. Meclis Başkanımızın ilçemize teşrifi, Belediyemizi ziyareti ve ilçe heyetimiz ile bir araya gelişi bizler için çok anlamlı bir günün yaşanmasına vesile oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nı ilçede ağırlamak, belediye makamında aynı ortamda bulunarak sohbet etme imkanına sahip olmak bizlere nasip oldu. Çok değerli Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a ilçemize teşrifleri, bizleri onurlandıran ziyaretleri ve Belediyemizdeki hoş sohbetleri sebebiyle ilçem adına teşekkür ediyor ve kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Meclis Başkanı Şentop’un İvrindi ziyaretine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tatık Hekimoğlu bir dizi program gerçekleştirmek  için ilçede bulunan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve İlçe Kaymakamı Fatma Turhan Keser eşlik etti.