İvrindi Karla Mücadeleyi Dört Koldan Sürdürüyor.

Belediye Başkanı Yusuf Cengiz’in talimatları ile teyakkuzda olan ekipler merkez de dahil olmak üzere toplam 69 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

İvrindi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Cumartesi akşam başlayan ve halen de etkisini sürdüren yer yer 50cm’yi aşan yoğun kar yağışında kapanan yolları açmak için yoğun mesai harcıyor.

TEYAKKUZ DURUMUNDAYDIK
Yoğun kar yağışı sonrası ilçe genelinde tüm yolların kapandığını ifade eden Başkan Cengiz “ Meteorolojiden yapılan uyarıları dikkate almıştık. Kar yağışı başlamadan önce birim müdürlerimiz ile istişare toplantısı gerçekleştirdik. Gerekli adımları değerlendirdik. Yağışın başlamadan ile birlikte kapanan tüm mahalle yollarımızı 3 ile 4 saat gibi kısa sürede ulaşıma açtık. Kar yağışının devam etmesi ile birlikte gece geç saate kadar mesaimizi sürdürdük. Kar yağışının devam etmesi ile birlikte kısa süre ara vermek durumunda kaldık. Gece de teyakkuz durumumuzu sürdürdük. Bunun neticesinde gece saatlerinde gelen bir kaç talep oldu ekiplerimiz hemen intikal ettiler ve yollar açıldı”

TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU.
Yol açma çalışmalarına tüm araç ve envanter ile gerçekleştirdiklerini dile getiren Cengiz “ Bu çalışmalarımızı sadece Belediye araç ve çalışanlarımızın mümkünatı yok. Büyükşehir Belediyemize ait araçlar, BASKİ şefliğine ait araçlar ile çalışmalarımızı sürdürdük.
Belediyemize ait 5 kepçe 1 greyder 6 traktör, BASKİ İlçe şefliğine ait 2 kepçe ve Büyükşehir Fen İşleri’nin ilçemizde bulunan şefliğindeki 1 kepçe 1 greyder işe 69 mahallemize ulaşım sağladık. İlçeler arasında tüm mahalle yollarını ulaşıma açan birinci ilçe konumundayız. Bunu ekip ruhu ve organize olma başarısına borçluyuz. Tüm birimlerde çalışmalara katılan mesai arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum.” dedi

Anasayfa » Haberler » KARLA MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR